Jak mít více energie?

Nedostatek energie, nespokojenost, deprese, pocity zmaru, neštěstí, pocit, že se nám nedaří, pocit, že bychom se měli mít lépe, ale nemůžeme, nedokážeme, nezasloužíme si to – všechny tyto programy přímo ovlivňují, jak se cítíme v každém okamžiku našeho života.

Důležitá je prevence

Pokud tyto programy necháme, aby nám na pozadí fungovaly a byly zapnuté nekontrolovatelně, nejenže skutečně náš život vnímáme jako těžký a můžeme se cítit bez energie, ale tento stav, pokud dlouho přetrvává, může vyústit i do nějaké skutečně fyzické nemoci, do nějakého vážného onemocnění. Proto je dává velký smysl se vědomě a preventivně věnovat tomu, abychom měli energie dostatek.

Dostatek energie je předpokladem pro spokojený život

A jak nám dostatek energie vyřeší to, že se cítíme nešťastně, unaveně, možná máme nějakou depresi, něco nás bolí, nejsme spokojeni se svým životem? No, samozřejmě, že mít víc energie nám nevyřeší spirituální příčiny těchto problémů. Nicméně, mít dostatek energie je základem pro to, abychom se vůbec mohli cítit dobře, abychom měli šanci cítit spokojenost a vděčnost ve svém životě. Je to předpoklad pro to, abychom měli sílu vědomě změnit, přenastavit svoje vnitřní nastavení a zabývat se tím. Abychom mohli hledat spirituální příčiny a vědomě si přenastavit svůj mindset, svoje nastavení mysli.

Dostatek energie je předpokladem pro to, abych mohl cítit vděčnost za to, co mám, abych mohl cítit lásku k sobě i k druhým lidem, ke svým bližním, abych mohl pečovat o své vztahy, mezilidské, partnerské, abych se mohl věnovat dětem, abych mohl s láskou vykonávat naší práci, abych mohl pečovat o sebe. To všechno jsou důležité oblasti, které můžeme rozvíjet pouze tehdy, když máme dostatek energie. A pokud dostatek energie nemáme, tak to jsou naopak oblasti, které začínají chátrat jako první, protože na ně prostě nemáme energii.

Jak si zvýšit množství energie?

Svou energii můžeme navýšit tím, že se každý den na chvilku zastavíme, zavřeme oči, prodýcháme se zhluboka – nádech, zhluboka výdech – a několik minut věnujeme pozorování svého vlastního dechu. Divili byste se, ale pokud se skutečně dvakrát denně, alespoň pár minut, věnujete této jednoduché a přesto extrémně funkční meditaci, uvidíte, že se budete cítit lépe, že budete mít víc energie, vitalitu a životní sílu pro další proměnu a zlepšení svého života, vztahů či situace. Zní to možná banálně, ale to, že máme 100 % času naši pozornost obrácenou ven, mimo nás, nám ubírá obrovské množství energie. Vlastně svou energii neustále posíláme pryč. Tím, že se na chviličku zastavíme – každý den dvakrát denně – na pár minut, vnímáme svůj dech, spojíme se s naším tělem a naši pozornost směřujeme dovnitř do našeho těla, dopřejeme revitalizaci našemu energetického systému. Pokud si dokážete najít pár minut denně, tak za měsíc je to už dost času a práce, kterou sami na sobě odvedete – a váš energetický systém se vám odmění.

Nebojte se říct si o pomoc

Pokud vnímáte, že s tím potřebujete pomoci, můžete si objednat mou dálkovou Reiki terapii. Když si lehnete, můžete klidně meditovat, pokud budete chtít, nebo můžete jen tak odpočívat, relaxovat, a nechat si doplnit energii a zharmonizovat. Poléčím vás pomocí Reiki – univerzální vesmírné energie – a budete se cítit báječně, jako znovuzrození, jako po úžasné měsíční dovolené.

Nemusíte být na všechno sami, dovolte si nechat si pomoci, dovolte si trošku péče. Zasloužíte si to…

Martin Ospalík
Od roku 2010 učím Reiki, meditaci a další směry duchovního růstu a léčení s energiemi. Reiki a Shamballa jsou jen malým zlomkem toho, co ve své praxi využívám. Propojuji spoustu systémů a snažím se předat lidem cenné informace tak, aby se je i oni naučili uchopit za správný konec a pochopili své psychické rozpoložení a moc uzdravit se sílou vůle a doteku. Mým posláním je pomoci všem, kdo na sobě chtějí pracovat a změnit staré vzorce svého myšlení.

Kurzy Energetického sebeléčení a Reiki

 Naučte se pracovat s léčivou energií

Otevřete dveře k nekonečné léčivé energii, kterou máme v každém okamžiku svého života k dispozici, a naučte se pomáhat sobě i svým blízkým.